Informacje dla klientów – koronawirus

Szerzący się zarówno na świecie jak i w Polsce koronawirus  zmusza nas do podjęcia pewnych kroków w celu zapewnienia bezpieczeństwa pracy dla naszych pracowników i wszystkich klientów biura.

W reakcji na zalecenia Głównego Inspektora Sanitarnego oraz Ministra Zdrowia i Prezesa Rady Ministrów, Biuro Rachunkowe LeMaR sp. z o.o. dostosowuje swoją pracę do panującej sytuacji :

  • Naszych Klientów prosimy o wybór kontaktu telefonicznego lub e-mailowego – najlepiej bezpośrednio naszą księgową obsługującą Państwa firmę. Nasza kadra pracuje częściowo w biurze, a częściowo zdalnie. Prosimy o NIEPRZYCHODZENIE DO BIURA, jeżeli sprawę można załatwić drogą telefoniczną bądź e-mailową.
  • W miarę możliwości dokumenty prosimy przesyłać drogą elektroniczną. Jeżeli konieczne jest ich dostarczenie osobiście, prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny i po uzgodnieniu dokładnej godziny zostawienie ich na biurku przy drzwiach firmy oraz poinformowanie o pozostawionych dokumentach.
  • Z uwagi na zaistniałą sytuację Krajowa Rada Doradców Podatkowych i Stowarzyszenie Księgowych w Polsce wystąpiło do rządu z wnioskiem o przesunięcie wszystkich terminów podatkowych i sprawozdawczych. Prosimy zatem o wyrozumiałość – monitorujemy temat na bieżąco i dochowamy wszelkiej staranności, aby wykonać zadania w wyznaczonych terminach. Niemniej jednak, z uwagi na podział pracy pomiędzy biuro, a pracę zdalną, utrudnione kontakty z US na pewno będziemy korzystać z wydłużenia wszelkich terminów.
  • Zawieszamy do odwołania możliwość sporządzania rozliczeń rocznych dla osób pracujących za granicą.
  • Zawieszamy do odwołania rozliczenia klientów indywidualnych nie będących naszymi stałymi klientami.
  • Przypominamy też o możliwości skorzystania z zasiłku opiekuńczego w związku z koronawirusem. Więcej informacji na stronie ZUS.
  • Najnowsze informacje i zalecenia polecamy sprawdzać na oficjalnych stronach rządowych o koronawirusie. Znajdują się tam także wiadomości o ulgach, które zostaną przygotowane dla przedsiębiorców na czas kryzysu.

Jako Biuro Rachunkowe pracujemy i pozostajemy do Państwa dyspozycji w tej trudnej dla nas wszystkich sytuacji – dbajmy o Siebie nawzajem minimalizując możliwość rozprzestrzeniania się koronawirusa.